skip to Main Content

Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o. se účastnil Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Mladá Boleslav, 16. 10. 2017 – Ve dnech 9. – 13. 10. 2017 se na brněnském výstavišti uskutečnil další ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, kterého se zúčastnila i mladoboleslavská firma Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o., specialista v oblasti IT. Odborníci z týmu Machine Vision na tomto prestižním veletrhu představili možnosti nasazení strojového vidění v průmyslovém odvětví a jejich jedinečné řešení využití této technologie v kombinaci s neuronovými sítěmi. Letošním tématem veletrhu byl Průmysl 4.0, robotizace a automatizace výroby.

Na veletrhu prezentovala společnost návštěvníkům možnosti a přínosy strojového vidění na praktických ukázkách a předvedla své unikátní řešení využití strojového vidění v kombinaci s neuronovými sítěmi. Právě neuronové sítě posouvají možnosti klasického strojového vidění na úroveň umělé inteligence, čímž souvisí se současnými trendy automatizace výroby a změnou trhu práce ve spojitosti s Průmyslem 4.0.

Na stánku Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o. patřila mezi divácky nejúspěšnější názorná ukázka reálné kontroly kvality produktů a zboží za pomoci strojového vidění, kdy pomocí této technologie mohli návštěvníci veletrhu odhalit skryté vady výrobku a efektivně tak roztřídit vadné výrobky od těch bezvadných. Velký úspěch také sklidila praktická ukázka fungování neuronových sítí v rámci tzv. inteligentního parkoviště, nebo-li parkoviště budoucnosti.

„Považujeme za velmi důležité ukázat stávajícím i budoucím zákazníkům možnosti, které strojové vidění nabízí. Je to pro ně velká příležitost pro zvýšení konkurenceschopnosti na dnešním stále více se globalizujícím trhu. A neuronové sítě jsou způsobem, jak si ji nenechat ujít,“ říká jednatelka společnosti PhDr. Irena Šípalová.

Back To Top