H&D – An HCL Technologies Company

Analýzy a konzultace na téma Digitalizace a Průmysl 4.0

Digitalizace a přechod k Průmyslu 4.0 je mnohými chápán jako upřednostnění robotů na úkor lidské pracovní síly. V jiných očích se ale jedná o zlepšování podmínek pro personál výrobních linek. Jedním z projektů Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o. je implementace nových informačních systémů do výrobního prostředí ve společnosti ŠKODA AUTO.

Náš team konzultantů se v tomto roce podílí na velmi zajímavém projektu, který ve výrobní oblasti společnosti ŠKODA AUTO a.s. umožní nasadit sedm nových informačních systémů. Projekt je realizován v souladu s trendy čtvrté průmyslové revoluce („Průmysl 4.0“). Ten, kdo má tuto koncepci spojenou především s roboty, bude cíli projektu překvapen. Hlavními důvody pro realizaci projektu je potřeba zvýšit informační podporu výrobního personálu montážních linek, což ve svém důsledku povede ke zrychlení procesů montáže a přinese tak výhody i pro samotnou společnost. Cílem projektu tedy není úspora pracovních míst, ale především zajištění dobré informovanosti výrobního personálu a zvyšování kvalifikace obsluhy montážních linek. Nasazení informačních systémů umožní i relativně jednoduchý sběr podrobných dat z výrobních procesů.Evidovaná data budou za využití počítačových algoritmů analyzována a tyto analýzy „velkých dat“ pomohou v další optimalizaci výrobních procesů.

Zajímá Vás víc, nebo byste se na podobných projektech chtěli sami podílet? Neváhejte se obrátit na HR oddělení personal@hud.cz nebo na kariérní stránky www.hud.cz/kariera/ , kde se dozvíte víc o nabízených pozicích. Do týmu právě hledáme projektové manažery, analytiky a systémové architekty.

https://www.hud.cz/kariera/junior-projektovy-vedouci-analytik/

https://www.hud.cz/kariera/analytik/

;