H&D – An HCL Technologies Company

Konektivita vozu v HuDu

Víte co je konektivita ve voze? My ano a rádi vám to objasníme. Jde o propojování moderních IT technologií se světem aut ke zvýšení komfortu a bezpečnosti při používání auta. V oblasti automotive je to v poslední době poměrně jasný trend a my jsme trendy!!!

My v HuDu se tímto tématem zabýváme v oddělení, které je interně označováno „4C“ (Car Connectivity Competence Center). To, čemu se toto středisko věnuje, je spojení automobilu a jeho komunikačního a multimediálního systému s okolním světem. To, co se skrývá pod označením "okolní svět", jsou mobilní zařízení, které má každý u sebe jako mobilní telefon, případně tablet a jiná zařízení která mají v sobě systém Android nebo iOS. Zároveň auto může sloužit jako zdroj informací v reálném čase, můžete vzdáleně ovládat některé jeho funkce.

Podle legislativy mají být všechna auta vyrobená po 31/03/2018 vybavena zařízením schopným vyslat nouzový signál v případě poruchy nebo nehody a přivolat pomoc. Tím pádem jsou auta "online" a je s nimi možná komunikace, aniž by v autě člověk seděl. Zde se otevírá příležitost právě pro 4C. Automobily a lidé mají své potřeby a přání, které toto oddělení pomáhá naplňovat. V současné době je hlavním přínosem oddělení 4C podílení se na vývoji a podpoře aplikací Connected Car a Car Connectivity pro Škoda Auto. Hlavní činnosti jsou:

Project Management

Zde se věnujeme projektu jako celku, tj. zodpovídáme za projektové výsledky a rozvoj projektů. Důležité je mimo jiné dbát na plán a rozpočet. Případné překážky nebo výzvy, které se objeví v rámci projektu, komunikujeme s členy týmu a nacházíme řešení a cesty, jak dále postupovat.

Vývoj aplikací a technologií

Zde se specializujeme na podporu vývoje mobilních aplikací pro platformy Android, iOS a webových aplikací na platformách .NET, HTML5. Umíme si poradit s jakoukoliv výzvou a tím pádem vznikají pod rukama našich vývojářů skutečné skvosty. Díky týmu, kterého práce baví a umí si práci společně užít, zhmotňujeme jakékoli představy našich zákazníků a tím pádem je výsledný produkt na špičkové úrovni.

Testování

Zde je část, kde produkt dostává řádně zabrat. Náš tým testerů nenechá nitku suchou na produktu, který vytváříme abychom docílili kvality na přední světové úrovni. Věnujeme se scénářům, které jsou definovány podle specifikací a přispíváme k tomu, aby se koncový produkt vyladil a fungoval bezproblémově. Je to pestrá práce, která si žádá nasazení v terénu, kde se také testují funkce jednotky v reálných situacích v provozu a na testovacích tratích v rámci ČR a zahraničí.

Zákaznická podpora

Část týmu, která se věnuje zákaznické podpoře, pomáhá sbírat feedback od zákazníků a přichází na to, jak vyjít co nejvíce vstříc v nových verzích produktů. Zároveň pomáhají zákazníkům vyřešit jejich aktuální výzvy spojené s používáním multimediální jednotky a propojením s mobilním telefonem. Jsou to komunikativní lidé, kteří nacházejí řešení ve spolupráci s kolegy ve Škoda Auto a centrální podporou v Německu.

HMI grafické zdroje

Zde se přetavují nápady v realitu. Tým grafiků se kromě vytváření návrhu grafického řešení a jeho následné implementace věnuje i přípravě grafických zdrojů, odhaduje a dodržuje slíbené termíny úkolů. Mezi pravomoci, které máme, patří stanovení postupu realizace a časové náročnosti pro jednotlivé úlohy. Díky tomu vědí všichni v týmu, co a kdy bude vytvořeno. Výsledek je ten, že informace, která dojde k posádce je správná a na základě toho umí ať už řidič nebo někdo z posádky intuitivně ovládat systémy v autě. Přidaná hodnota je v příjemném vzhledu a skvělé funkčnosti, která je podstatná při ovládání auta.

Pokud tě oddělení 4C zaujalo a umíš si představit být součástí týmu, rádi se s tebou setkáme. Napiš našemu šarmantnímu HR týmu, že máš zájem se dozvědět více a o ostatní se postaráme už my.

Michal a Richard, teamleadeři 4C 

;