H&D International Group

Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o. se účastnil Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Ve dnech 9. - 13. 10. 2017 se na brněnském výstavišti uskutečnil další ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, kterého se zúčastnila i mladoboleslavská firma Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech, specialista v oblasti IT. Odborníci z týmu Machine Vision na tomto prestižním veletrhu představili možnosti nasazení strojového vidění v průmyslovém odvětví a jejich jedinečné řešení využití této technologie v kombinaci s neuronovými sítěmi.

„Považujeme za obrovský úspěch, že česká pobočka H&D International Group, která má ,pouhou´ stovku zaměstnanců, mohla na nejprestižnějším strojírenském veletrhu ve střední Evropě prezentovat svoje produkty, s kterými mezi diváky slavila velký úspěch,“ říká jednatelka společnosti PhDr. Irena Šípalová.

Na veletrhu mladoboleslavská firma představila všem návštěvníkům možnosti a přínosy strojového vidění na praktických ukázkách a předvedla své unikátní řešení využití strojového vidění v kombinaci s neuronovými sítěmi. Právě neuronové sítě posouvají možnosti klasického strojového vidění na úroveň umělé inteligence, která souvisí se současnými trendy automatizace výroby a změnou trhu práce ve spojitosti s průmyslem 4.0.

Na stánku HuD patřila mezi divácky nejúspěšnější názorná ukázka reálné kontroly kvality produktů a zboží za pomoci strojového vidění, kdy pomocí této technologie mohli návštěvníci veletrhu odhalit skryté vady výrobku a efektivně tak roztřídit vadné výrobky od těch bezvadných. Velký úspěch také sklidila praktická ukázka fungování neuronových sítí v rámci tzv. Inteligentního parkoviště nebo- li parkoviště budoucnosti.

Mezinárodního strojírenského veletrhu se letos účastnilo více než 1600 vystavovatelů, z nichž polovina patřila k lídrům světového trhu. Do Brna se na veletrh přijelo se podívat přes 80 000 návštěvníků, pro které byla letos připravena novinka v rámci projektu MSV TOUR, díky kterému si mohli návštěvníci po předem vytyčených trasách prohlédnout stánky s technologickými inovacemi zaměřenými na Průmysl 4.0, robotizaci a automatizaci, která byla hlavním tématem letošního veletrhu.