skip to Main Content

O nás

V loňském roce došlo k fúzi společnost Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o. a HCL TECHNOLOGIES CZECH REPUBLIC s.r.o. a sloučené společnosti pokračují v České republice jako společnost HCL TECHNOLOGIES CZECH REPUBLIC s.r.o. Nadále pokračujeme v poskytování IT služeb a řešení naším zákazníkům a to s plným zázemím velké nadnárodní korporace. V letošním roce předpokládáme stabilizaci firemních interních procesů a otevření široké mezinárodní spolupráce v oblasti námi dodávaných služeb a řešení. Zároveň se díky tomuto sloučení podstatně rozšířilo spektrum dodávaných technologií a služeb. Napomáháme rozvoji podnikání našich klientů pomocí inovativních řešení připravovaných na míru. Tato řešení umožňují vyšší flexibilitu, rychlost, efektivitu a obecně pomáhají dosahovat vyšší úrovně kvality výroby/služeb. Vzhledem k proběhlé fúzi jsme v současné době schopni pokrýt v České republice prakticky celý segment Informačních a komunikačních technologií. Od analýz, návrhů, optimalizací až po komplexní řešení s primárním zaměřením na mobilní aplikace, integraci mobilních řešení s vozidly, plánování a kontrolu výroby, nebo oblast strojového vidění a rozšířené reality.
Rozsáhlé know-how, přizpůsobujeme požadavkům konkrétního zákazníka a zkušenosti získané z celosvětového působení, nám umožňují rychlou adaptaci řešení do požadovaného prostředí. Našimi zákazníky jsou společnosti různé velikosti i odlišných odvětví. Řadí se mezi ně jak nadnárodní koncerny, ale i národní společnosti menšího a středního rozsahu, primárně v oblasti výroby.

VEDENÍ SPOLEČNOSTI

Dalibor Sehnoutka
CEO

Aleš Hrabě
COO

ROZŠÍŘENÝ MANAGEMENT

Michaela Kopcová
HR

Iva Bartošová
Finance

Michaela Žiaková
Marketing

TEAMLEADEŘI

Richard Schultz
Konektivita vozu

Martin Dědek
Vývoj aplikací

Dagmar Bezstarostová
Projektové vedení

Lubor Stejskal
Strojové vidění, rozšířená realita, simulátory

Ondřej Němeček
PLM/PDM

HISTORIE SPOLEČNOSTI

V polovině devadesátých let minulého století došlo k setkání tehdejšího systémového analytika a vystudovaného strojního inženýra Bernarda Hönigsberga a jeho ženy Anity Hönigsberg s mladým průmyslovým elektrotechnikem Oliverem Düvelem. Oba muže, jak se záhy ukázalo, spojovala vášeň k informačním technologiím a vývoji softwaru. A najednou se jejich počáteční vize společného projektu začala zhmotňovat v myšlenku na založení společného podniku. V roce 1996 se jim to vážně podařilo. Od té doby uplynula spousta času a je tomu již přes 20 let od chvíle, kdy se tito nadšenci postavili v německém Gifhornu na startovní čáru svého podnikání a dnes spolu s nimi na čáře stojí přes 1500 kolegyň a kolegů.

Back To Top