H&D – An HCL Technologies Company
Aplikace G-Meter a MFA Pro pro ŠKODA AUTO

Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o. připravila nové aplikace pro ŠKODA AUTO a.s.

Mladá Boleslav, 12.11.2014 – společnost Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech s.r.o. (H&D) dlouhodobě spolupracuje se ŠKODA AUTO a.s. na zavádění technologií MirrorLinkTM a SmartGate umožňujících konektivitu mobilních zařízení a vozů značky Škoda. V těchto dnech byly na trh uvedeny aplikace G-Meter a MFA Pro, na kterých se ŠKODA AUTO a.s. spolupracoval vývojový tým H&D.

Na letošním autosalonu v Paříži představila ŠKODA AUTO a.s. nové vozy Fabia vybavené technologiemi MirrorLinkTM a SmartGate, na kterých automobilka úzce spolupracovala také s odborníky ze společnosti H&D. Během této úspěšné spolupráce vznikly zároveň dvě mobilní aplikace pocházející přímo z dílny H&D - G-Meter a MFA Pro, které jsou nyní ke stažení v AppStore a Google Play.

Technologie MirrorLinkTM umožňuje spojení mobilního telefonu s vozidlem prostřednictvím USB kabelu. Funkcionalita SmartGate propojující řídicí jednotku vozu s chytrým telefonem pomáhá bezdrátově číst více než 40 telemetrických dat, např. rychlost vozidla, otáčky motoru, stav paliva, kilometrů či aktuální přetížení, aktivaci brzd nebo polohu plynového pedálu.

Pomocí aplikace G-Meter získá řidič vizualizované informace o tom, jak úsporná nebo naopak dynamická jeho jízda je.
Aplikace G-Meter


Technologií MirrorLinkTM a SmartGate využívají i nové aplikace G-Meter a MFA Pro vyvinuté pro ŠKODA AUTO a.s. společností H&D. Pomocí aplikace G-Meter získá řidič vizualizované informace o tom, jak úsporná nebo naopak dynamická jeho jízda je. V aplikaci MFA Pro si může navíc uživatel vytvořit vlastní zobrazení „palubní desky“. Stačí si vybrat příslušné veličiny, jejich grafickou interpretaci a rozmístění na displeji telefonu. K zobrazovaným informacím lze kromě hodnot poskytovaných jednotkou SmartGate přidat též obraz zachycený kamerou mobilního telefonu v dopravním provozu.

Společnost H&D se při tvorbě mobilních aplikací nesoustředila pouze na technologickou stránku konektivity mobilních zařízení a vozů značky ŠKODA, ale také na vizuální design a jednoduchost uživatelského rozhraní, které je pro H&D stejně důležité jako vlastní funkcionalita.

Tiskovou zprávu si můžete ve formátu pdf stáhnout zde.


Mobilní aplikace G-Meter je k dispozici na:

Mobilní aplikaci MFA Pro lze stáhnout z:

;